Nasza Kuchnia i Menu

Kuchnia w Mojej Szkole słynie ze zdrowych i smacznych posiłków, przygotowywanych przez kucharkę z wieloletnim doświadczeniem oraz kierunkowym wykształceniem. Jadłospis planowany jest tak, aby wszystkie posiłki były wartościowe i zbilansowane.

Zestaw obiadowy w ciągu dnia w szkole obejmuje – cena zestawu 14 zł :

  • obiad (zupa, drugie danie + woda bez ograniczeń) 
  • podwieczorek,

Istnieje możliwość zamawiania posiłków oddzielnie:

II danie – 9,50 zł.

Zupa – 3,5 zł.

Podwieczorek – 4 zł.

II śniadanie awaryjne – 3 zł.

Zniżki dla rodzeństw : zestaw obiadowy 12 zł.

 

Potrawy są przygotowywane bez użycia produktów wysoko przetworzonych. Z menu wyeliminowaliśmy słodycze, słodkie napoje, czy przekąski. W zamian przygotowujemy pasty, twarożki i sałatki. Białą mąkę i białe pieczywo w dużej części zastąpiliśmy produktami pełnoziarnistymi. Wprowadziliśmy do jadłospisu ryż brązowy i różnorodne kasze. Każdego dnia dzieci otrzymują warzywa i owoce, jogurty naturalne i mleko świeże (nie UHT). Dzieciom z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi podajemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

Naszym celem jest wpajanie dzieciom zasad  zdrowego żywienia, przekonanie naszych uczniów, że zdrowa kuchnia może być smaczna i kolorowa. To dlatego poza serwowaniem pysznych dań na stołówce zachęcamy też uczniów do smakowania nowych potraw, własnego komponowania odpowiadających im smaków, odkrywania nowości i twórczej zabawy w gotowanie. U nas, raz w tygodniu, dzieci maja okazję pobawić się w kucharza w ramach zajęć Kuchcikowo: w prawdziwej kuchni wspólnie przygotowujemy proste, kolorowe i pomysłowe potrawy, robimy przetwory i pieczemy domowe, zdrowe ciasteczka. Podczas takich zajęć dzieci uczą się komponować smaki i dokonywać wyborów co do preferowanych składników.

Zdrowa, świeża, zróżnicowana i smaczna kuchnia jest pomocna w kształtowaniu się prawidłowych postaw żywieniowych i gustów kulinarnych naszych dzieci