Patronka i Hymn

Pani Wanda Chotomska jest autorką ponad dwustu książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. W dziedzinie literatury dziecięcej jest niepodważalnym autorytetem, gdyż jej niezwykły talent do subtelnego i błyskotliwego przekazywania dzieciom bajkowych treści nie starzeje się mimo upływu lat. 

Pani Wanda – co jest dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem –  znała i lubiła naszą szkołę oraz naszych uczniów i uczennice.

Uczestniczyła z nami w Święcie z okazji nadania szkole jej imienia. Napisała Hymn, z którego jesteśmy bardzo dumni i który wspólnie z dziećmi i ich rodzicami zawsze śpiewamy podczas naszych szkolnych uroczystości.

Oto rękopis, okraszony żartobliwym „Niech każdy zajmuje się tym co umie robić” oraz zdjęcia z tej pięknej, niezapomnianej uroczystości.

 Dziękujemy pięknie!